- Tegele iga päev vähemalt 30 minutit mõne füüsilise aktiivsuse vormiga, et saavutada parem uni. See võib olla kasvõi koeraga jalutamine, hommikune jooga, jõutrenn või mis iganes variant kellelegi meeldib. Ära pinguta koguaeg üle – kuigi pikemad ja intensiivsemad treeningud parandavad füüsilist tervist, võib ületreening põhjustada hoopis uneprobleeme.
- Katseta, et näha, mis Sinu jaoks kõige paremini sobib: hommikune treenimine ei sobi kõigile, samuti ei ole kõik õhtuinimesed. Proovi erinevaid treeningstiile ja aegu, et leida endale sobivaim rutiin ja lõppkokkuvõttes ka parem uni. Järjepidevus ja rutiin on võtmetähtsusega – leia aeg ja rütm, mis Sinu ellu sobib.
- Intensiivsemate treeningute jaoks maga regulaarselt ja piisavalt: une ja treeningu vahel on kahesuunaline seos. Kuigi trenn võib aidata paremini uinuda, aitab piisav uni ka treeningutel maksimaalsemaid tulemusi saada. Oled rohkem valmis tõusma ja jõusaali minema pärast head ja piisavat und.
- Kasuta une ja trenni jälgijaid: spordikellad sobivad suurepäraselt treeningute salvestamiseks ja motivatsiooni hoidmiseks ning enamikul treeningujälgijatest on kaasas ka põhjalikud uneandmed. Kui need andmed käeulatuses on, saad määrata, milline rutiin Sinu eluga kõige paremini sobib. Samuti võib see anda väärtuslikku teavet oma unetsükli kohta, mida saad kasutada treeningute ja tervise optimeerimiseks.
Autorist:
Kreete Suvi
Litsenseeritud personaaltreener
On aidanud paljudel inimestel jõuda soovitud eesmärkideni, olles nii teenäitajaks, kui ka motiveerijaks.
Instagram: @KreeteSuvi
Facebook: @KreeteSuvi
Veebileht: www.summerfit.ee

0 Kommentaari postitusele “Trenni nõuanded, et oleks parem uni”