Õhupuhastaja vajalikkus
Kas teadsid, et siseõhk võib olla kuni 5 korda rohkem saastunud kui välisõhk? Halva ventilatsiooni ja hea isolatsiooni tõttu keerlevad tahked osakesed ja gaasid siseruumis pikemalt, kui arvatagi oskame. Kui arvestada, et veedame kuni 90% oma ajast siseruumides… siis pole õhupuhastaja just üleliigne luksus!
Kas me vajame vett? Jah. Kas me vajame ka õhupuhastit? Mitte päris, kuid mida saame kindla peale öelda on see, et vajame värsket ja puhast õhku.
Inimese jaoks, kes elab maal – keset ürgset loodust, on õhupuhasti üsna mõttetu valik, sest värske õhk ümbritseb iga sammu ja liigutuse juures. Enamik meist aga tegutseb linnas. Jah, me ei saa küll välisõhu saastet muuta, kuid saame vähemalt siseruumide õhukvaliteedi eest vastutuse võtta.
EPA (Environmental Protection Agency) ütleb, et siseõhk võib olla kuni viis korda saastunum kui välisõhk, kuid see ei tähenda tingimata seda, et ükskõik milline õhupuhastaja oleks “mängu muutja”.
Mis on õhupuhastaja?
Õhupuhastid on seadmed, mis koosnevad filtrist või mitmest filtrist ja ventilaatorist, mis imeb õhu sisse ja laseb seejärel ringlusse. Värskendades ummistunud õhku, käib tööprotsess järgmiselt: saastunud õhk surutakse läbi filtri, misjärel püütakse kinni saasteained ja osakesed ning lastakse puhas õhk tagasi tuppa. Filtrid on tavaliselt valmistatud paberist, kiust (nt klaaskiust) või võrgust ning vajavad tõhususe säilitamiseks regulaarset väljavahetamist.
Millist kasu võime õhupuhastajast saada?
> Leevendab astmat või allergiat
Umbes 8% inimestest põeb astmat, mis tähendab, et neil on põletikulised bronhid, mis muudab nad vastuvõtlikumaks sellistele saasteainetele nagu lemmikloomade kõõm, õietolm või tolmulestad. Sagedane puhastamine võib küll kõrvaldada osa saasteaineid, kuid paljud neist jäävad õhku hõljuma ja teised jäävad vaipadesse, mööblisse ja põrandale, mis võib astmaatikutele tõeliseks hädaolukorraks muutuda.
> Kõrvaldab kahjulikud kemikaalid
Kokkupuude sõiduki heitgaaside ja kõrvalsaadustega nagu süsinikmonooksiid ja lämmastikdioksiidi PM, võib suurendada dementsuse või Alzheimeri tõve riski. See tähendab, et kui elame maantee lähedal või suure autoliiklusega linnas, on meil suurem risk nende kemikaalidega kokkupuutumiseks. Lihtsalt akende ja uste sulgemine ei hoia neid eemal, kuid õhupuhastaja võib aidata neid õhust eemaldada.
Puhastusvahendid võivad samuti eraldada õhku kemikaale nagu ammoniaak, kloor ja ftalaadid. Väikeses koguses on need kemikaalid kahjutud, kuid kui kodus käib pidev koristamine, muutub kogu raske töö ja vaev olematuks (kui just õhupuhasti ei ole käimas).
Aktiivsöega õhupuhastid puhastavad keemilised saasteained ja suunavad värske õhu tagasi tuppa.
> Neutraliseerib ebameeldivad lõhnad
Mõnikord muutub kodu imelikult lõhnavaks… Elades bensiinijaama lähedal või kuskil, kus parasjagu käib haljastustööde tegemine, ja ka lemmiklooma omades võib tekkida siseruumi ebameeldiv lõhn.
> Parandab und
Siseruumide allergeenid nagu bakterid, seened ja tolmulestad, võivad vallandada allergiat ja raskendada magamaminekut. Uuringud näitavad, et puhas õhk aitab meil paremini magada. HEPA õhupuhastid on kindel valik, sest filtreerivad ruumist välja kõige rohkem allergeene.
> Leevendab haiguste levikut kodus
Kui üks inimestest haigestub majapidamises grippi, siis ilmselt haigestuvad nädala jooksul ka kõik teised.
See tuleneb sellest, et kõik hingvad sama õhku. HEPA-filtritega õhupuhastid aitavad leevendada õhu kaudu levivaid haigusi, filtreerides välja bakterid ja viirused.
> Kaitseb kahjulike kemikaalide eest
Enne maja ostmist palgatakse spetsialist, kes kontrollib hoonet ja kinnistut. Muuhulgas otsivad nad kahjulikke kemikaale nagu radoon või asbest. Radooni puhul tekivad need kantserogeensed ühendid looduslikult pika aja jooksul. Asbesti aga kasutati 20. sajandi ehitusmaterjalides laialdaselt.
EPA 2013. aasta hinnangu kohaselt võib radoon tappa USAs igal aastal kuni 21 000 inimest, seega on oluline seda tõsiselt võtta.
Ideaalis saaksime oma kodust eemaldada kõik kahjulikud kemikaalid, palgates selleks spetsialisti. Siiski võivad jälgedest jääda jäljed isegi pärast professionaalset eemaldamist – eriti, kui elatakse 40 – 60ndatel aastatel ehitatud majas. Täiendava kaitse pakub HEPA – ja aktiivsöefiltritega õhupuhastid, mis püüavad kinni radooni ja asbesti osakesed.
Õhupuhastajad, mida soovitame
Puhastage õhk ja disaingige oma ruum stiilselt: see on Sphere! See elegntselt kompaktne õhupuhastaja sobib ideaalselt väiksematesse ruumidesse ja võib isegi ruumi vahetades teiega kaasa liikuda.
Lisaks õhu eemaldamisele, on Sphere’ga võimalik õhku rikastada erinevate eeterlike õlidega kasutades seadet difuusorina! Lisage õlitopsi paar tilka aroomiteraapiat ja nautige lõõgastavaid aroome kogu ruumis.
Toote kohta saate täpsemalt uurida siin: https://medkeskus.ee/toode/ohupuhasti-tuppa-duux-sphere/
Olenemata sellest kas kõnnite, sõidate autoga või jalgrattaga, ümbritseb teid kõikjal nähtamatu vaenlane: õhusaaste. Kuni astute oma koju ja hingate sisse värskust. Stiilne ja kaasaskantav Bright õhupuhasti eemaldab kuni 99,97% kogu saastest. Isegi raske astma ja allergiaga inimesed kannatavad märgatavalt vähem.
Brightil on luksuslik ja minimalistlik disain. Ümar kuju, orgaaniline disain ja matt viimistlus. See kompaktne õhupuhasti, mis on saadaval musta või valge-halli viimistlusega, sobib kõikjale. Sellel nutiseadmel on ka WiFi-funktsioon, et ühenduda tasuta Duuxi nutitelefonirakendusega.
0 Kommentaari postitusele “Kas õhupuhastaja on vajalik?”